چرا باید کسب کار خود را آنلاین کنیم ؟

137

با گسترش فضای مجازی، اکثر افرادی که دارای کسب و کار هستند، به فکر راه اندازی یک سایت در حیطه ی کسب و کار(کسب و کار آنلاین) خود می افتند اما علت اینکه این افراد باید برای کسب و کار خود سایت طراحی کنند چیست؟ آیا واقعا طراحی کردن یک سایت و صرف کردن هزینه برای آن لازم است ؟ یا نه؟

مزایای کسب و کار آنلاین

شما صاحب هر نوع کسب و کاری که باشید برای اینکه بتوانید محصولات خود را در سطح وسیعی به مردم معرفی کنید و فروش محصولات خود را افزایش دهید،  مسلما به طراحی سایت برای کسب و کار خود نیاز خواهید داشت که این سایت  گاهی میتونه صرفا به معرفی محصول بپردازد یا حتی اینکه به شکل فروشگاه اینترنتی باشد. و اما منظور از معرفی و فروش محصولات در سطح وسیع چیست ؟

همانطور که می دانید در گذشته، اگر فردی دارای یک فروشگاه بود تنها می توانست در همان منطقه ای که زندگی می کرد به معرفی محصولات خود بپردازد و یا اگر کمی گسترده تر عمل می کرد می توانست در سطح همان شهری که در آن بود به معرفی محصولاتش بپردازد، اما امروزه با رشد تکنولوژی، فرد با استفاده از فضای گسترده اینترنت می تواند محصولات فروشگاه خود را در سطح کل کشور و حتی جهان معرفی کند و باعث افزایش فروش محصولات خود شود مسلما اگر میزان معرفی محصولات افزایش پیدا کند تعداد افراد خریدار نیز افزایش پیدا می کند بنابراین میزان سود دهی نیز بالا می رود.

هر فردی که نیاز به تجارت الکترونیک را در زمینه ی کاری خود ببیند برای هر نوع فعالیت اقتصادی به ساخت وب سایت نیاز دارد. به عبارتی یک سایت می تواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده. شما با استفاده از یک سایت اینترنتی می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید.

همچنین از یک سایت اینترنتی می توان برای ایجاد ارتباط مؤثر میان اعضای یک سازمان هم استفاده کرد به صورتی که هر یک از اعضا در هر جا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنند، از آخرین اخبار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.از دیگر مزایای ساخت وب سایت قابل دسترس بودن در شبانه روز می باشد.

یک وب سایت به کسب و کار یا سازمان شما این امکان را می دهد که به صورت شبانه روز ۲۴ ساعت هر ۷ روز هفته ۳۵۶ روز سال باز باشد. داشتن یک وب سایت معادل داشتن یک کارمند مشغول به کار تمام ساعت حتی در تمام تعطیلات می باشد.

shop-online

اینکه وب سایت باعث بالا رفتن اعتبار حرفه ی شما می شود یکی دیگر از دلایل ساخت سایت می باشد.اگر شما دارای یک کسب و کار بزرگ و یا یک سازمان هستید قطعا یک فرد آینده نگر هستید پس باید به این نکته توجه داشته باشید که روز به روز به کاربران اینترنت افزوده می شود وجود یک وب سایت می تواند شهرت کسب و کار شما را بیش از آنکه شما تصور می کنید بیشتر کند و این خود یک امتیاز برای بدست آوردن درآمد بیشتر می باشد.

افزودن دیدگاه